Українська школа ПП

20 років – 20 фактів – 20 слів
taras sh;) Першим українським позитивним психотерапевтом був Тарас Шевченко, бо ще тоді якнайкраще висловив сутність крос-культурного підходу: «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь». 

1992  
Хамід Пезешкіан проводить перший семінар з Позитивної психотерапії в Україні. 

Початок   1993-1996 рік – перша група українських спеціалістів навчається у німецьких тренерів-практиків з Вісбаденської академії Позитивної психотерапії.


УНЦПП  1997-2006 рік – діяльність УНЦПП (Україно-німецького центру Позитивної психотерапії), розгорнуті освітні програми з Позитивної психотерапії, які ведуть українські сертифіковані тренери.

Коучінг  2002-2006 рр. – на основі методології Позитивної психотерапії та сучасних моделей менеджменту спеціалістами УНЦПП розробляється та адаптується авторська навчальна програма післядипломної освіти “Коучінг та організаційне консультування”.

УІПП  з 2006 року методичним правонаступником УНЦПП та офіційним провайдером методу Позитивної психотерапії в Україні є Український Інститут Позитивної крос-культурної психотерапії і менеджменту (УІПП), офіційно зареєстрований державою як неурядова організація.

Сімейна  2007 рік – розроблено та сертифіковано в Німеччині програму післядипломної освіти «Позитивна сімейна психотерапія». На сьогодні УІПП регулярно випускає сімейних консультантів в методі Позитивної психотерапії в різних регіонах України.

Сайт   з 2007 року працює офіційний сайт «Позитивна психотерапія в Україні» www.positum.org.ua

Діабет   з 2007 року спільно започатковано та до цього часу працює всеукраїнський проект «Позитивна психотерапія в покращенні життя людей з діабетом»

Пезешкіани   2007 рік – Україну двічі відвідав засновник методу Позитивної психотерапії Носсрат Пезешкіан (травень – Київ,Львів, вересень – Львів, за запрошенням УСП). 2011 рік - приїзд до України Навіда Пезешкіана з дводенним семінаром “Позитивна психотерапія в роботі з дітьми та молоддю”.

УСП    Секція Позитивної психотерапії в УСП (Українській спілці психотерапевтів) у 2007 році ініціює проведення та активно приймає участь у роботі круглого столу «Психотерапія: пошук спільної парадигми» в рамках щорічної конференції УСП «Психотерапія: наука, мистецтво, ремесло» (м. Львів)

Журнал   з 2007 по 2011 рік видано 4 номери Всеукраїнського науково-практичного журналу «Позітум-Україна»

2008   у 2008 році – спільнота Позитивщиків України святкувала 10-річчя професійних освітніх програм з Позитивної психотерапії в Україні, 15-річчя практичної діяльності в руслі Позитивної психотерапії в Україні, 75-річчя Носсрата Пезешкіана, 40-річчя методу Позитивної психотерапії.

Конференції  з 2006 по 2010 рік – проведено 3 Всеукраїнських конференції з Позитивної психотерапії.

Психотерапевти  близько 100 українських спеціалістів успішно пройшли навчання на Майстер-курсі та отримали Вісбаденський сертифікат психотерапевта в методі Позитивної психотерапії.

Консультанти  близько 1000 українців закінчили Базовий курс з позитивної психотерапії та сертифікувались як базові консультанти в методі Позитивної психотерапії

Навчання  УІПП здійснює навчання за 7 сертифікованими програмами:
·         Позитивна психотерапія (Базовий курс)
·         Позитивна психотерапія (Майстер-курс)
·         Курси консультування
·         Позитивна сімейна психотерапія
·         Коучінг та організаційне консультування
·         Медіація та розв’язання конфліктів
·         Коучінг здоров’я

За методичної та організаційної підтримки УІПП також проводяться Школи Тренерів, супервізійні семінари, тренінги особистісного розвитку, бізнес-тренінги тощо.

Тренери   в Україні під егідою УІПП працюють 9 сертифікованих тренерів, серед яких 4 майстер-тренери (Володимир Карікаш, Наталія Босовська, Юрій Кравченко, Світлана Кириченко) та 5 базових тренери (Катерина Долинська, Катерина Овчарек, Ольга Рудомьотова, Світлана Підлипська, Наталія Пеньковська). Дані тренери мають відповідні дипломи ICPP-EFCPP-WIAP та щорічно підвищують свою кваліфікацію на Міжнародних тренрських семінарах з Позитивної психотерапії.

Під супервізію цих тренерів свою викладацьку діяльність щодо основ методу Позитивної психотерапії (основ консультування) у якості активних спостерігачів та ко-тренерів можуть здійснювати тренер-консультанти УІПП: Світлана Борисюк, Христина Дмитерко-Карабин, Лада Захарова, Валентина Босько, Павло Бачинський, Тетяна Жуматій, Людмила Москаленко.

Визнання 11 жовтня 2010 року представників України, членів УСП Олену Сакало та Юрія Кравченко було нагороджено Міжнародною почесною премією Фонду Пезешкіана у сфері науки та освіти з позитивної психотерапії. Юрій і Олена розробили програму «Коучинг здоров'я», яка стала містком між лікарями, з одного боку, і психологами і психотерапевтами з іншого.

Регіони    Представництва та центри Позитивної психотерапії відкрито у 21 місті 19 областей України (Вінниця, Дніпропетровськ, Житомир, Івано-Франківськ, Київ, Кіровоград, Кременчук, Луганськ, Львів, Миколаїв, Ніжин, Одеса, Полтава, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Черкаси, Чернівці, Чернігів, Херсон)

Асоціація   2012 – Завершено процес офіційної реєстрації Всеукраїнської Асоціації Позитивної крос-культурної психотерапії.

2012    У 2012 році Позитивна психотерапія в Україні відзначатиме свій 20-річний ювілей.