Позитивна психотерапія

Тільки цифри і факти

Чтоб добраться до источника,
нужно плыть против течения.
                                        /Станислав Ежи Лец/
1968 – рік заснування Позитивної психотерапії Носсратом Пезешкіаном.

Дослідження в 22 різних культурах світу стали основою крос-культурного підходу  в Позитивній психотерапії.

Впродовж 40 років понад 40000 німецьких спеціалістів (лікарі, психологи, медики) пройшли професійне підвищення кваліфікації, навчаючись на післядипломних курсах з Позитивної психотерапії (з 1971 року).

76 країн світу в різних формах мали змогу ознайомитись з ідеями Позитивної психотерапії. Лекції, семінари, воркшопи, курси, тренінги та конгреси з Позитивної психотерапії проходили на 5 континентах по всьому світу.

Близько 100 локальних, регіональних або національних центрів та представництв у 33 країнах світу складають глобальну мережу центрів позитивної психотерапії.

Видано 26 книг Носсрата Пезешкіана. Деякі з них були хоча б частково перекладені 24 мовами світу. Приблизно 260 статей з Позитивної психотерапії опубліковані у наукових фахових журналах. У світі захищено понад 20 Ph.D. дисертацій присвячених Позитивній психотерапії та застосуванню методу в медицині, психіатрії, консультуванні, освіті та вихованні.

Ефективність методу підтверджена тим, що, для прикладу, у Німеччині за останні 5 років працювали 37 позитивних психотерапевтів, послугами яких скористались понад 500 осіб.

У 1978 році була заснована німецька асоціація Позитивної психотерапії. У цьому ж році видано перший науковий журнал з Позитивної психотерапії.

Згодом засновано Вісбаденську академію психотерапії (WIAP), яку визнали та прийняли до спільноти:

    • World Council of Psychotherapy (WCP)
    • European Association for Psychotherapy (EAP)
    • European Wide Accrediting Organization (EWAO) – European Certificate for Psychotherapy
    • American Psychiatric Association
    • International Federation of Psychotherapy (IFP)
У Німеччини розроблена та активно впроваджується окрема програма курсів з Позитивної психотерапії для підвищення кваліфікації психологів.

З 1999 року проводяться щорічні міжнародні тренінги для тренерів з Позитивної психотерапії.

У 2005 році засновано International Academy for Positive Psychotherapy (IAPP) – Prof. Peseschkian Foundation

27 квітня 2010 року на 78 році життя залишив цей світ професор Носсрат Пезешкіан, засновник методу позитивної психотерапії

У жовтні 2010 року у м.Стамбул (Туреччина) було проведено V світовий конгрес з Позитивної психотерапії, присвячений пам’яті засновника методу Носсрата Пезешкіана (1933-2010).  Попередні світові конгреси з позитивної психотерапії відбувались у Санкт-Петербурзі (Росія, 1997), Вісбадені(Німеччина, 2000), Болгарії (2007), на Кіпрі (2007).